5 טעויות נפוצות בנדל"ן

קריאה מהנה

משקיעים המחפשים השקעה אטרקטיבית בנכסי נדל"ן בחו"ל, זיהו את בודפשט כאחד היעדים הנכונים ממספר סיבות: בודפשט הנמצאת במרכז אירופה המזרחית, מציעה השקעה בסכום נמוך משמעותית יחסית לערי אירופה המערבית היקרות בהרבה ולעומת זאת יתרונות התשואה האפשרית ועליית ערך הנדל"ן הצפויה מציעים אפשרויות צמיחה משמעותיות מאד, הונגריה מציעה הטבות מס במטרה למשוך משקיעים ולפתח את המדינה בכך שיוקמו בה מקומות תעסוקה חדשים ואיכותיים. אולם למרות הנתונים האופטימיים קיימות טעויות נפוצות של משקיעים הגורמות לעוגמות נפש במקרה הקל ולנזקים כלכליים משמעותיים במקרה הרע.

ריכזנו עבורכם את 5 הטעויות הנפוצות שעושים משקיעים. כדי שלכם זה לא יקרה:

בחירה בדירה במיקום אטרקטיבי

בודפשט היא עיר גדולה ויש בה רבעים רבים ואזורים מגוונים, חלקם אטרקטיביים יותר וחלקם פחות. לעיתים, משקיעים פוטנציאלים אינם ערים להבדלים הללו ולא יבחינו בהבדל בין דירה בלוקיישן אחד לדירה בלוקיישן שלכאורה נראה בעל אותה רמת ביקוש. כדי לדעת מה המיקום הנכון לרכישת נכס, חשוב להכיר את העיר היטב ולהיות בעלי ניסיון בשוק, כך ניתן להבטיח כי תרכשו נכס במיקום אטרקטיבי בעל פוטנציאל ביקוש גבוה להשכרה לתיירים, לסטודנטים או למגורים.

הפקעת מחירים לזרים

קיימת תופעה בבודפשט של הפקעת מחירי נדל"ן למשקיעים זרים, כאשר המקומיים מזהים כי מדובר ברוכשים שאינם מעורים בשוק לעומקו, ואינם דוברי הונגרית הם מנצלים את המצב ומציגים מחיר גבוה יותר על הדירה. מה שגורם למשקיעים רבים לשלם על דירה לעיתים כ 15 אלף יורו בממוצע מעל מחירה בשוק. כדי למנוע את הסיטואציה הזאת, חשוב שהמוכרים הפוטנציאלים יראו מולם אנשים דוברי הונגרית, המכירים את השוק היטב ולא ינסו להפקיע את המחיר.

 

בחירת שוכרים אמינים

אם ברשותכם דירה בבודפשט, הסיכויים שלכם למצוא לה שוכרים במהירות ובקלות גבוהים מאוד. תוכלו למצוא שוכרים במהירות רבה באמצעות הרשתות החברתיות השונות. ייתכן שתמצאו שוכרים אמינים שישלמו את שכר הדירה בזמן מידי חודש וישלמו את כל חובותיהם לעירייה, לארנונה ואת החשבונות השונים. אבל קיים סיכון שלא כך יהיה והשוכרים לא ישלמו את חובותיהם, אם בכל דירה מושכרת קיים סיכון כזה, הרי בדירה שנמצאת בחו"ל הסיכון לכך גבוה יותר, היות ויכולת הפיקוח של בעל הדירה ומידת ההתמצאות שלו בבירוקרטיה המקומית מאותגרת כאשר קיים מחסום של מדינה זרה ושפה זרה. חברה בעלת ניסיון מבינה בטיב האוכלוסייה המקומית ותדע לכוון את המשקיעים במציאת שוכרים אמינים כדי להימנע מסיטואציות בלתי מומלצות אלה.

 

דירה המצריכה שיפוץ

בבודפשט קיים חוסר בקבלני שיפוץ מה שגורם לעלות יקרה של שיפוץ, לקושי במציאת קבלנים ופועלים ולזמן ארוך שהשיפוץ עשוי להימשך. מצד שני, קניית דירה יד שניה משופצת תפגע ברווחיות העסקה, היות והמוכר שהשקיע בשיפוץ ייקח את הרווחים לכיסו וישאיר את המשקיע הישראלי עם רווח שולי. בדיוק מהסיבה הזאת, חברת ביי טו רנט מעסיקה צוות שיפוצים פרטי, ומציעה ניהול של תהליך השיפוץ עם מינימום טרחה מצד  המשקיע, וכך בעצם המשקיעים מרוויחים עסקה במחיר אטרקטיבי, שעם השקעה ממוקדת בשיפוץ מאפשרת למקסם רווחים.

דירה במראה לא אטרקטיבי

אם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי למציאה מהירה של שוכרים איכותיים, לעיתים הפרטים העיצובים הקטנים יעשו את ההבדל, דירה שנראית מושכת ומעוצבת בטוב טעם, עם חשיבה עיצובית ייחודית שמשווה לדירה טאץ' שיקי במיוחד, תמשוך אליה דיירים פוטנציאלים, לעומת דירה המרוהטת באופן גנרי חסר מעוף וחשיבה עיצובית שפחות תמשוך שוכרים פוטנציאלים. הדבר נכון הן להשכרה לטווח רחוק והן להשכרה תיירותית.

חשוב להיעזר בליווי מקצועי המכיר את החוקים מקרוב וחי באזור, כמו שאם הייתם משקיעים בדירה בב"ש והייתם נעזרים בעו"ד מקרקעין בב"ש כך גם פה חשוב להיעזר בגורם מקצועי מקומי.

למעוניינים לקבל מידה על השקעה בבודפשט או לשמוע עוד נדל"ן מניב בחו"ל כנסו לקרוא>>

לוגו Buy2rent

אודות החברה

אנו מספקים מעטפת מלאה ללקוחותינו בכל הקשור לנדל"ן בבודפשט: איתור נכסים, השבחה, השכרה דרך AIRBNB, השכרה לתושבים מקומיים ומכירה.

פרוייקטים לדוגמה

אנחנו ברשתות

Call Now Button