ריבית אפסית – הזדמנות נדל"ן שלא תחזור?

קריאה מהנה

סביבת הריבית הנמוכה בשוק מושכת משקיעים רבים להוציא הלוואות גדולות ולחפש הרפתקאות השקעה. האם המצב בשוק מסוכן מדי להשקעה? מדריך ריבית אפסית למשקיע הנבון.

הריבית בישראל, נכון לרגע כתיבת שורות אלה, עומדת על 0.1% בלבד בעוד ידידתנו הגדולה מעבר לים – ארה"ב – מציגה אחוזי ריבית של 0%. גם אנשים המעוניינים בהשקעות בהונגריה, ברלין או צרפת נהנים משיעורי הריבית האפסיים של האיחוד האירופי. שיעורי הריבית האפסיים אינם עבורכם, כמובן. שיעור הריבית הוא השיעור בו הבנקים יכולים ללוות ישירות מהבנק המרכזי בארצם. שיעור הריבית משמש כמעין בסיס עבור מוסדות פיננסיים בכל המשק. 

האם סביבת הריבית הנמוכה מספקת הזדמנות נדל"ן מעולה?

הריבית הנמוכה משפיעה על מחירי ההלוואות שהבנק מוכן לחלק. בד"כ, בנקים מחשבים ריבית מינימום ע"י לקיחת שיעור הבסיס של בנק ישראל והוספת מספר קבוע (לדוג', 2.5%). אם ריבית בנק ישראל היא 1% המשמעות היא שריבית המינימום תהיה – בדוגמא הזו – לפחות 3.5%. אולם בסביבת ריבית אפסית, ריבית המינימום יורדת בצורה משמעותית.

מטרת הריבית הנמוכה היא לעודד השקעות ולהזרים כספים למשק. אך מטרה זו מסתירה מאחוריה אמת כואבת – השקעות בסביבת ריבית נמוכה הן בד"כ השקעות ספקולטיביות ומסוכנות יותר. בגלל זאת, חשוב להסתכל על הזדמנות הנדל"ן בצורה הוליסטית ולא להתפתות להשקעות מסוכנות רק בגלל שיעורי ריבית נמוכה.

האם כדאי לרכוש נכס נדל"ן?

אם רכישת נכס נדל"ן נחשבת מסוכנת, אך ההלוואה מאפשרת לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים בתשלומי ריבית, השאלה הגדולה היא האם כדאי לצלול אל תוך שוק הדיור בסביבת ריבית אפסית ולנצל את הזדמנות הנדל"ן?

התשובה היא שהכל תלוי באופק ההשקעה שלכם ובמחירי השוק. זכרו שככל שאופק ההשקעה שלכם ארוך יותר, כך הסיכוי שלכם להנות מהחזרי השקעה יפים עולה. לעומת זאת, סביר להניח שעד לשנת 2023 מעט מאוד אנשים יהנו מהחזרי השקעה יפים על השקעות נדל"ן.

במסגרת תכנית BUY&HOLD אנו מציעים למשקיעים בעלי טווח השקעה ארוך נכסים רעועים באזורי ביקוש מתחת למחיר השוק. עם העלייה הצפויה במחירי הדיור ניתן יהיה למכור את הנכס ברווח נאה, ללא השקעה נוספת. זכרו – משברים מביאים הזדמנויות (המשקיע האגדי וורן באפט, למשל, עשה חלק גדול מהונו ע"י קניית נכסים זולים בזמן מיתון).

חסכו כסף, שמרו אותו בצד והמשיכו לחפש נכסים זולים להשקעות בהונגריה. מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת עדכונים על ירידות מחירים בהשקעות נדל"ן בבודפשט.

לוגו Buy2rent

אודות החברה

אנו מספקים מעטפת מלאה ללקוחותינו בכל הקשור לנדל"ן בבודפשט: איתור נכסים, השבחה, השכרה דרך AIRBNB, השכרה לתושבים מקומיים ומכירה.

פרוייקטים לדוגמה

אנחנו ברשתות

Call Now Button