רובע 5

קריאה מהנה

הרובע החמישי בבודפשט הוא אחד הרובעים המתויירים בעיר. רוב אטרקציות החובה בעיר נמצאות בו. ביניהן ניתן למנות בין השאר את פרלמנט הבזליקה ואצי אוצה.

נתון זה מביא לכך שכל מי שמטייל בבודפשט ומחפש לבקר באתרי החובה בעיר ימצא עצמו ברובע 5. מה שגורם לכך שהוא מתוייר מאוד.

נפרט מעט מאתרי התיירות הפופולריים הנמצאים ברובע 5:

בניין הפרלמנט

בניין הפרלמנט נבנה בשנת 1885 ונחשב לבניין הפרלמנט השלישי בגודלו בעולם. הוא נבנה על ידי האדריכל אימרה שטיידל- אדריכל יהודי. הוא מתנשא לגובה של 96 מטרים וקיימים בו אלמנטים אדריכליים של סימטריה בין שני האגפים כך שאחד נראה כהשתקפות ראי של האחר ומשלב ויטראז' שעוצב אף הוא על ידי אמן יהודי בשם מיקשה רוט. הוא נמצא על גדות הדנובה ברובע החמישי, סביב הבניין קיימות מדשאות נאות.

התיירים הרבים הפוקדים את האתר מסיירים בתוך המבנה בחדרים המפוארים בהם אלמנטים רבים מוזהבים, נהנים לצלם את חדרי הישיבות, את המאפרות המהודרות לסיגריות הפזורות בכל מקום, שהיוו סמל למעמד העליון בתקופה ההיא, בנוסף קיים אלמנט של מסתורין: אולם הכתר הקדוש אשר סביבו מתקיים טקס חילוף משמרות של שמירה על הכתר ובו אסור לצלם. התיירים נהנים מסיורים מודרכים במקום בשפות שונות.

גשר השלשלאות- לאנצ' היד

גשר מרשים הקיים משנת 1849 זה מהווה אחד מסימני בודפשט, ששמה מהווה הלחם של 2 מתוך 3 הערים ממה הייתה מורכבת בודה ופשט, זהו הגשר שחיבר בין 2 הערים. לאחר בנייתו ב 1849 התברר כי הוא סובל מתנודות מסוכנות ואינו יציב. בשנת 1914 הגשר שופץ ותוקנו המישגים ההנדסיים במטרה לאפשר  יציבות ולמנוע סכנה. הטלטלות שעבר הגשר לא הסתיימו בזאת ב 1945 : הגשר קרס עם ההפצצות על העיר בעת נסיגת כוחות הגרמנים במלחמת העולם השניה. לאחר שנתיים החלו עבודות לשחזור הגשר וכיום הוא משמש כגשר חשוב מאוד להולכי רגל וכלי תחבורה ומהווה אתר תיירות היסטורי וארכיטקטי. בימות הקיץ הגשר נסגר לתנועה ברוב סופי השבוע ונערכים בו פסטיבלים לדוגמא פסטיבלי ריקודים, מדיטציה ועוד.

 

פירטנו על שני אתרים, אך ברובע החמישי קיימים אתרים נוספים בהם ניתן למנות את אנדרטת הנעליים המוצבת על גדות הדנובה לזכרם של היהודים ההונגרים שנספו בשואה, בנוסף קיים אתר פופולרי נוסף של הנקרא פארק החירות הנמצא בסמוך לבניין הפרלמנט ובו קיימות נקודות ציון של אנדרטת הנשר והמלאך, ופסל של הגנרל האמריקאי הארי היל בנדהולץ.

ריכוז האטרקציות הרבות ברובע החמישי מביא לכך שקיים ביקוש לדירות להשכרה לתיירים לטווח קצר מה שמהווה אפיק השקעה משתלם למשקיעים בנכסים ברובע.

בנוסף ברובע 5 קיים ביקוש להשכרה לסטודנטים, וזאת לאור מוסדות האקדמיה והאוניברסיטאות הרבות שנמצאות בקרבת מקום.  אפיק זה מתחזק במיוחד בתקופת האחרונה עם משבר הקורונה שהביא למיתון של  התיירות בעולם ובכללה התיירות בבודפשט.

מוזמנים לקרוא עוד על השקעה בהונגריה ובבודפשט בפרט >>

לוגו Buy2rent

אודות החברה

אנו מספקים מעטפת מלאה ללקוחותינו בכל הקשור לנדל"ן בבודפשט: איתור נכסים, השבחה, השכרה דרך AIRBNB, השכרה לתושבים מקומיים ומכירה.

פרוייקטים לדוגמה

אנחנו ברשתות

Call Now Button