הרובע היהודי בבודפשט

קריאה מהנה

בודפשט בירת הונגריה מורכבת משלושה רבעים: בודה (Buda), אובודה (Obuda), ופשט (Pest), כאשר הרובע היהודי ממוקם ברובע פשט היפהפייה. הרובע היהודי בבודפשט מהווה כבר למעלה מעשור אבן שואבת תיירותית עבור יהודים רבים מכל רחבי העולם. בבודפשט התקיימו חיי קהילות יהודיות משגשגות במשך מאות שנים, בייחוד במחצית השנייה של המאה ה-19 עם עליית האמנציפציה.

ערב מלחמת העולם השנייה התגוררו ברובע היהודי בבודפשט כ-230,000 יהודים. לאחר המלחמה יהודים רבים בחרו לעזוב את הונגריה, אך בעקבות נפילת השלטון הקומניסטי בשנת 1989 החל תהליך חזרה של יהודים לעיר ולאזור הרובע היהודי בבודפשט

אילו שרידים היסטוריים ניתן למצוא ברובע היהודי בבודפשט?

ישנם שלושה בתי כנסת באזור, כאשר בית הכנסת דוהאני הוא הגדול ביותר ונחשב בין הגדולים בעולם כולו(!). ברובע היהודי בבודפשט יש גם בית קברות יהודי, גן זיכרון ומוזיאון בו תוכלו ללמוד הכל על שואת יהודי הונגריה וגטו בודפשט. קטע קטן מחומת הגטו המקורית עדיין קיימת בחצר הבניין ברחוב קירילי.

כמו כן, ברובע נמצאים גם פארק הזכרון על שם ראול וולנברג, עץ החיים, פארק הגיבורים, בו נמצאים קברי יהודים ולוחות זכרון לזכר הנספים במלחמת העולם הראשונה ובשואה, בית הכנסת רומבאך, אנדרטת קרל לוץ, ובית הכנסת ברחוב קזינצי. 

תחיית הקהילה היהודית ברובע היהודי בבודפשט

למרבה המזל, התרבות היהודית לא נשארה בעבר. הרובע חווה תחייה מדהימה של תרבות יהודית, המגולמת על ידי גל מסעדות כשרות חדשות ומשופצות שצצו כמו פטריות אחרי הגשם לאחר נפילת הקומוניזם. יתרה מכך, קומץ יהודים אורתודוכסים חזרו למחוז, ועזרו להחיות מסורות תרבותיות דתיות נשכחות.

אומנות רחוב ברובע היהודי

לאחר מלחמת העולם השניה, חלקים גדולים ברובע היהודי בבודפשט נחרבו וננטשו. אמני רחוב מקומיים ניצלו את הקירות העצומים כדי לייצר סצנת ציורי קיר מקומיים מרהיבה שמטרתה להכניס מעט אופטימיות לאחר סוף התקופה הקשה של השליטה הנאצית ותחילת שלטון המשטר הקומוניסטי הרצחני.

פולשים לחלל, כדורי בטון ומדבקות של כלבים עם שני זנבות הם רק כמה מהדברים האלה שתמצאו אם תלכו ברחוב בחיפוש אחר פריטי אומנות, ובזכות פרויקט Sznes Város – המזמין קומץ אמנים ליצור יצירות אמנות מדי שנה – ישנם ציורי קיר חדשים ומרהיבים כל שנה.

השקעה ברובע היהודי בבודפשט

רוצים להראות נוכחות יהודית ברובע היהודי בבודפשט? במסגרת תכנית BUY&HOLD אנו מציעים למשקיעים ישראלים הזדמנות להיכנס להשקעה רווחית לטווח ארוך באמצעות רכישת נכסים רעועים באזורי ביקוש ומכירתם לאחר עליית מחירים, ללא השקעה נוספת. 

לקבלת עדכונים על השקעות בהונגריה, השקעות נדל"ן בבודפשט צרו עימנו קשר: 077-2315424

לוגו Buy2rent

אודות החברה

אנו מספקים מעטפת מלאה ללקוחותינו בכל הקשור לנדל"ן בבודפשט: איתור נכסים, השבחה, השכרה דרך AIRBNB, השכרה לתושבים מקומיים ומכירה.

פרוייקטים לדוגמה

אנחנו ברשתות

Call Now Button