איך להשקיע בנדל"ן בתנאי אי וודאות?

קריאה מהנה

אם יש משהו שמשקיעים שונאים, יותר מאינפלציה, דיפלציה, ריבית גבוהה, נפילות שוק, מיתון וכל השילובים האפשריים ביניהם – זה אי וודאות. אי וודאות מקשה על בחירה באסטרטגיית ההשקעה הנכונה וגורמת למשקיעים לפספס הזדמנויות פז ולאבד הרבה כספים בהשקעות ספקולטיביות.

ומה יכול ליצור יותר אי וודאות ממגיפה עולמית? במהירות מסחררת שלא הכרנו כמוה, וירוס הקורונה יצר שינוי פרדיגמה בהשקעות נדל"ן והפך אותן למסוכנות ומסתוריות פי כמה. משתני הסיכון העיקריים כוללים שלושה מרכיבים עיקריים של אי וודאות:

  • הגירה שלילית מערים גדולות
  • תיירות בינלאומית
  • עבודה בבית / עבודה במשרד 

מגמות נדל"ן בעקבות הקורונה

למרות שאנחנו רק בתחילת השינוי בשוק הדיור, ניתן להתחיל לנתח את השינויים הנדל"ניים שעוברים על ערים ברחבי העולם; ערים גדולות החלו לסבול נכון לתחילת 2021 מנתוני הגירה שליליים, כאשר צעירים רבים בורחים מנתוני התחלואה ומחירי השכירות הגבוהים אל ערים קטנות ופריפריאליות יותר.מניתוח השקעות נדל"ן בבודפשט, ניתן לראות שמגמה זו פוגעת במחירי השכירות ומסכנת את שוק הנדל"ן להשכרה.

אך מגמות שליליות בשוק הדיור למגורים החווירו לצד האסון שקרה לשוק הנדל"ן לעסקים. פשיטות רגל של עסקים קטנים ובינוניים בנוסף למגמת העבודה מהבית גורמים למספרי שיא של נכסי נדל"ן עסקי ריקים – ולחששות כבדות לעתיד הענף.

אם ברצוננו להעריך מה יקרה בטווח הארוך כדי להחליט איך להשקיע בנדל"ן, יש להשיג תשובות למספר שאלות: האם נטישת הקניונים והמעבר לקניות אונליין כאן כדי להישאר? כמה חברות ייאפשרו לעובדיהם להמשיך לעבוד מרחוק גם לאחר סוף הקורונה? כיצד ישתנו נסיעות עסקים? יש לזכור שאין תרופת קסם לאי וודאות, וזמנים לא בטוחים הופכים את כל השאלות למאתגרות והרות משמעות יותר.

אז איך להשקיע בנדל"ן?

אם כל כך קשה להעריך מה יקרה לנדל"ן, נותרת השאלה האם כדאי לבחון את שוק הנדל"ן עבור הזדמנויות מפתיעות, ואיך להשקיע בנדל"ן בתקופת משבר כלכלי עולמי?

 

  • לחכות לוודאות

 

השיטה הבטוחה ביותר איך להשקיע בנדל"ן היא לחכות לחלוף אי הוודאות. ייקח לזה לפחות שנה – שנתיים ,אך אחרי שהעולם יתייצב תוכלו להשקיע בנדל"ן ולהנות מהכנסה פאסיבית קבועה – ללא דאגות.

 

  • תזמון השוק

 

מה הכלל הראשון של השקעה טובה? לקנות בירידה ולמכור בעלייה. כל מי שמכיר את שוק הנדל"ן יודע שנפילה במחירי הנדל"ן מגיעה בד"כ באיחור של בין שנה וחצי לשנתיים וחצי לאחר משבר כלכלי, בשל האיטיות של מכירת וקניית בתים. עם ההקפאות על המשכנתאות שרוב מדינות העולם קבעו – ניתן להעריך שהירידה במחירי הבתים תקרה בין אמצע 2021 לאמצע 2022 ותימשך עד לפחות 2023. ייתכן ודווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להישאר עם יד על הדופק וליצור קשרים בשווקים שמבטיחים להתאושש במהירות לאחר חלוף המשבר. 

 

  • אופק השקעה ארוך

 

לאורך זמן, אנו מעריכים שיעדי השקעה שנמצאו במגמת עלייה לפני הקורונה צפויים לחזור לאותה מגמה. השקעות בהונגריה, למשל, ראו עלייה דו ספרתית בחמש השנים שקדמו לקורונה. אם המטרה שלכם היא להרוויח מעליית ערך, חפשו השקעות נדל"ן לטווח ארוך קצת יותר.

ולסיום, באקלים השקעה לא בטוח, השקיעו במה שאתם מבינים הכי טוב. חפשו תזרים מזומנים בטוח והפחיתו את המינוף (למרות הריביות האטרקטיביות על הלוואות). תזמון השוק הוא בעל חשיבות עליונה, אך היכולת להישאר בהשקעה גם בזמנים קשים חשובה לא פחות. ותזכרו – אפילו להשקעות הטובות והבטוחות יש סיכון – אך הסיכונים פוחתים אם יש לכם סבלנות לחכות לחלוף המשבר – ולהרוויח מעליית הערך המהירה לאחר מכן.

השקעה בנדל"ן ב-2021

אנו ממליצים להיכנס להשקעות נדל"ן אך ורק אם אופק ההשקעה שלכם הוא של 5 שנים ומעלה. ניתן להצטרף להשקעות נדל"ן בבודפשט באמצעות תכנית BUY&HOLD של חברת BUY2RENT. במסגרת התוכנית תוכלו לרכוש נכסים רעועים מתחת למחיר השוק ולהחזיק אותם לטווח זמן של 5-7 שנים בציפייה לעליות מחירים ומכירה ברווח. עם זאת, אנו ממליצים שלא להיכנס להשקעה מסוג BUY&HOLD אם אינכם מחזיקים את הסכום הדרוש להשקעה בחסכונות שלכם. זכרו – הריביות בשוק אמנם אטרקטיביות כרגע, אך מינוף בתנאי משבר יכול לסכן אתכם יתר על המידה.

לקבלת עדכונים על הזדמנויות נדל"ן ונכסים זולים להשקעות בהונגריה,  צרו קשר:  077-2315424

לוגו Buy2rent

אודות החברה

אנו מספקים מעטפת מלאה ללקוחותינו בכל הקשור לנדל"ן בבודפשט: איתור נכסים, השבחה, השכרה דרך AIRBNB, השכרה לתושבים מקומיים ומכירה.

פרוייקטים לדוגמה

אנחנו ברשתות

Call Now Button